KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13196326
*
nr 1319 6326
Alvar Eliasson
(1931-2019), Sverige
Oljemålning, "Efter stormen". Signerad. Olja på duk, 26x34 cm
Alvar Eliasson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2019 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2020
kl 19:52:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 17:43:38
1
100 kr
12/4 22:46:39
2
150 kr
13/4 09:40:46
3
Vinnande bud
13/4 15:18:50
2
250 kr
13/4 15:18:50
3
300 kr (Budbetjänt)
13/4 18:35:59
2
350 kr
13/4 18:35:59
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alvar Eliasson
Alvar Eliasson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2019 .
Läs mer om Alvar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alvar eliasson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Alvar Eliasson
Alvar Eliasson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2019 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alvar Eliasson
nr 1319 6326
Alvar Eliasson
(1931-2019), Sverige
Oljemålning, "Efter stormen". Signerad. Olja på duk, 26x34 cm
Alvar Eliasson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2019 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/4 17:43:38 | 1 | 100 kr |
| 12/4 22:46:39 | 2 | 150 kr |
| 13/4 09:40:46 | 3 | Vinnande bud |
| 13/4 15:18:50 | 2 | 250 kr |
| 13/4 15:18:50 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 13/4 18:35:59 | 2 | 350 kr |
| 13/4 18:35:59 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alvar Eliasson
Alvar Eliasson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2019 .Läs mer om Alvar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alvar eliasson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



